Komisní prodej

...aneb co s nimi

V každé domácnosti se časem vyskytnou knížky a další předměty, které Vás už nezajímají, máte je 2x nebo je, nedejbože, chcete vyhodit. Zvažte možnost komisního prodeje přes náš antikvariát - vetešnictví. Knihy a spol. budou ležet u nás (uvolníte si místo) a jakmile je prodáme, dostanete za ně zaplaceno. Pokud se neprodají, jsou pořád Vaše a Vy rozhodnete, zda je budete chtít zpět, nebo je za Vás máme vyhodit nebo věnovat.

Než byste je tedy vyhodili, zkuste to napřed s námi (vyhodit je pak můžete vždy...). 

Čtěte prosím pozorně.

Jak na to?

  1. Pošlete nám fotografii/fotografie předmětu/ů, kterého/kterých se chcete zbavit. U knih (malé množství) stačí obrázek celkového vzhledu, avšak vždy fotka/sken tiráže. Stačí mobilem, tiráž by ale měla být čitelná. Pokud se jedná o vícce/mnoho položek, můžeme začít jejich seznamem nebo alespoň popisem.
  2. My na základě aktuální situace na trhu odhadneme jejich přibližnou cenu. U vzácných knih a uměleckých děl cenu stanoví historik umění na základě svých znalostí. Cenu samozřejmě můžete stanovit také sami, bude k tomu přihlédnuto.
  3. Návrh výsledné ceny Vám každopádně sdělíme a vy se rozhodnete, je-li pro Vás zajímavá. Přihlédněte, prosím, k tomu, že pokud byste knihy nebo jiné věci vyhodili, nevydělaly by Vám zhola nic. 

A nebo: 

  • vše výše uvedené přeskočíte, položku nám rovnou pošlete a vše necháte na nás. Co bude dál, se domluvíme posléze. 

Co teda dál?

  1. Sepíšeme jednoduchou Smlouvu o komisním prodeji - její vzor najdete v odkaze výše. Pro úsporu času Vás prosíme o poskytnutí údajů v tomto formuláři*. My je doplníme do smlouvy a pošleme Vám ji k podpisu. Podepsanou smlouvu můžete poslat zpět naskenovanou v pdf a/nebo její jednu podepsanou kopii přiložit ke zboží. 
  2. Knihy a/nebo ostatní předměty od Vás převezmeme. 

* Vaše osobní údaje nebudeme schraňovat pro marketingové účely a v žádném případě je nebudeme předávat jakékoli třetí straně. 

Jak?

Větší množství

Po vzájemné domluvě k Vám pošleme kurýra PPL, který vše vyzvedne a doručí nám. 

Kusová množství
- položku/y pošlete na naši adresu: Martin Kubík, Školní 216, 747 75 Velké Heraltice nebo do této Zásilkovny: Opava, Jiráskova 4 

Za kolik?

Tohle Vás nejspíš zajímá nejvíc.
Předně tedy - za naše služby nic přímo neplatíte. Jakože opravdu. NIC. 
Jen inkasujete. Platíte pouze za služby přepravce - viz níže.

V případě, že Vaši knihu/položku prodáme, rozdělíme si prodejní cenu standardně v poměru 60:40 (tedy 60 % pro Vás; 40 % pro nás).
U některých předmětů s vysokou hodnotou se na výši procenta můžeme domluvit individuálně.

Bude mě to tedy něco stát?

Ano, ale...
V případě, že k Vám vypravíme kurýra, budeme si účtovat přepravné dle ceníku přepravce.
Ale pozor, ani tohle nebudete platit hotově a na místě. Tuto částku si totiž strhneme až z výsledného prodeje. Pokud by poštovné přesáhlo hodnotu prodávaného předmětu (prodávaných předmětů) - což nepředpokládáme - bude Vám doúčtováno zvlášť.

Pokud nám jednotlivé položky zašlete sami, pak je poštovné Vaší jedinou přímou investicí.

Ceník PPL pro Vás
Maximální rozměr balíku: 120x60x60 cm a zároveň součet obvodu a délky max. 360 cm. Maximální váha jedné zásilky je 31,5 kg.

Společnost PPL CZ, v návaznosti na to také my, si vyhrazujeme právo výše uvedený ceník kdykoliv změnit.

Jak se ke svým penězům dostanu?

Jednoduše. Do formuláře ke smlouvě o komisním prodeji jste uvedli své číslo účtu. Prodáme-li Vaši věc, pošleme Vám ihned vyúčtování a adekvátní částku odešleme na Váš účet. 


V případě jakýchkoli nejasností, dotazů a/nebo návrhů jsme Vám k dispozici na našem e-mailu.